CHS od Palavských vršků. Hevlín 125, 671 69 Hevlín.

Annie z Kyjovic

CHS od Palavských vršků. Hevlín 125, 671 69 Hevlín.

Matka: Rita z Kyjovic
Otec: Cvik z Debce

Narozena: 16.3.2015.

Annie z Kyjovic, zvaná Waris, jak už název CHS napovídá, pochází z chovatelské stanice "Z KYJOVIC", která má více jak 25. letou tradici.
Naše první společná akce byla na Hanácké Národní výstavě psů, která proběhla začátkem roku 2016 v Brně. Tam jsme dostali ocenění Výborná 3.

Další naše akce proběhla opět v Brně a to na mezinárodní výstavě, kde dostala známku Výborná 1 a titul CAJC.
V květnu 2016 jsme absolvovali zkoušky vloh (ZV). I přesto, že měla Waris poraněnou packu, zvládla ZV s grácií sobě vlastní v první ceně a počtem bodů 225.

V září 2016 jsme se zúčastnili podzimních zkoušek (PZ), které jsme došli v I.ceně s počtem 297 b., a zároveň se Waris stala vítězem zkoušek! Těmito zkouškami se stala Waris lovecky upotřebitelnou a splnila jednu z podmínek chovnosti.

V září jsme také absolvovali klubové ověření loveckých vloh (OLV). Tyto zkoušky jsou další podmínkou k udělení chovnosti a jelikož byla Waris moc šikovná, prošla tyhle zkoušky se samými čtyřkami a moc se pánům rozhodčím libila.

Na jaře 2017 jsme se zúčastnili PZ pořádaných klubem chovatelů českých fousků (KCHČF), které proběhly v Hlučíně, OMS Opava. Zkoušky byly velmi náročné, protože se vystřídala všechna roční období. V jednu chvíli bylo teplo, o chvilku později pršelo. Nechyběl ani pořádný vítr a déšť se sněhem. Tyto zkoušky jsme nakonec došli v I. ceně na celkovém 2 místě s 292 body. Také nám byl udělen titul CACT.

V květnu 2017 jsme se zúčastnili Moravského derby, které se konalo ve Velkých Pavlovicích. Ty to zkoušky jsem vůbec neměl v plánu přihlašovat, ale po krátkém přemlouvání jsem nás přihlásil a opět se dařilo. Waris došla zkoušky v I.ceně a opět jí byl udělen titul CACT.

V květnu 2017 jsme šli opět klubové PZ v Dolním Němčí, OMS Uherské Hradiště. Tyto zkoušky jsme došli na celkovém 6. místě v I.ceně s počtem 294 b.

V červnu jsme se zúčastnili klubové výstavy v Náměšti na Hané, kde Waris obdržela známku výborná 2 a titul Res. CAC, čímž splnila další podmínku chovu. Téhož dne se pak zúčastnila i výběru do chovu, kde byla vybrána a obdržela do průkazu původu razítko "Kandidát chovu" a tím také plní poslední podmínku k udělení chovnosti a stává se z ní CHOVNÁ FENA !

V červenci 2017 jsme se zúčastnili speciálních zkoušek z vodních prací (SVP), které proběhly v Těšanech. Tyto zkoušky jsme došli v I.ceně s plným počtem bodů - 100 b.

V červenci 2017 jsme se dne 29.7 – 30.7.2017 zúčastnili Memoriálu Jitky Hromadové – OMS Opava - sestávající se ze ZV, SVP a LZ (lesních zkoušek). Tento Memoriál byl pro mě, jako vůdce, velmi náročný a zároveň velmi poučný. Waris si zkoušky užila naplno a dala do toho maximum. Na tomto našem premiérovém Memoriálu jsme skončili v I.ceně na celkovém 4. místě. Dále jsme obdrželi 1. místo za hrubosrsté ohaře a ocenění za nejlepší práci v lese.

Po zimní mateřské dovolené jsme opět začali oprašovat naše dovednosti. Mimo jiné jsme se zúčastnili na začátku roku Mezinárodní výstavy DouCACIB Brno 2018, kde Waris byla první den hodnocena Výborná 1, CAC. Druhý den to bylo ještě lepší a Waris si opět vyběhla krásný posudek a byla hodnocena Výborná 1, CAC, Res.CACIB.

V dubnu jsme si udělali výlet za přáteli do Ostravy a při té příležitosti jsme se opět zúčastnili národní výstavy, která se tam v tomto období konala. Waris v kruhu bodovala a panu rozhodčímu se velmi líbila. Celkové hodnocení Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, NÁRODNÍ VÝTĚZ, BOB!! No a aby toho nebylo málo, tak si Waris v závěrečných soutěžích vyběhla krásné 2. místo ve VELKÉ NÁRODNÍ CENĚ!

V tomto měsíci také pořádal také klub hrubosrstých maďarských ohařů ( KCHHMO) zkoušky vloh se zadáním titulu CACT, Res.CACT.
Na zkoušky jsem přihlásil Waris v rámci přípravy na všestranné zkoušky, které jsme měli v plánu tenhle rok, a za další jsem měl doma "studentku" FLÉR (NKO), která se na tyto zkoušky, a další, poctivě připravovala. Waris si vedla výborně a bylo vidět, že po mateřské dovolené nic nezapomněla. Konečný výsledek byl následující – Annie z Kyjovic I. cena 225 bodů, udělen titul CACT a umístila se na krásném 2. místě!! Flér si také vedla skvěle a došla tyto zkoušky v I.ceně s 225 body, udělen titul CACT – 3. místo. Byl to krásný začátek sezóny. Těmito zkouškami Waris splnila všechny podmínky k tomu, aby jí byl udělen titul ČESKÝ ŠAMPIÓN PRÁCE (lovecký výkon) !!

V červnu jsme se také zúčastnili KLUBOVÉ VÝSTAVY ČESKÝCH FOUSKŮ v Náměšti na Hané. Tuto výstavu jsme si náramně užili. Byla plná krásného počasí, přátel, nových přátel a také dobrého vínka z Čulského sklípku (SLUP). Waris i na této výstavě válela!! Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, BOB, Klubový vítěz 2018!!! ¨ Jelikož jsme museli některým lidem dokázat, že si titul Klubový vítěz 2018 Waris opravdu zaslouží, tak jsme se zúčastnili další výstavy a to Intercanis Brno, kde Waris obdržela opět krásný posudek a k tomu byla hodnocena Výborná 1, CAC, CACIB, BOS!!

Jelikož byl červen plný výstav, tak bylo na čase se ukázat i na poli, proto jsem přihlásil Waris na Jihomoravský pohár (SVP + LZ) . Na tyto zkoušky jsme bohužel z pracovních důvodů nastoupili až v neděli. SVP – tady opět Waris ukázala, že umí a páni rozhodčí byli z jejího výkonu nadšení. Waris došla tyto zkoušky se samými čtyřkami a tím získala opět plný počet bodů.

V září měl proběhnout náš den D - MEMORIÁL DR. KUHNA, ale bohužel se těchto všestranných zkoušek Waris nemohla zúčastnit. Měla totiž plnou hlavu ženichů (hárání).

V září jsme se také zúčastnili SVĚTOVÉHO POHÁRU ČESKÝCH FOUSKŮ, který se konal na Konopišti. Zkoušky jsme došli v I.ceně na celkovém 7. místě ze 30 účastníků.

V říjnu konečně přišel náš den D!! Tyto zkoušky byly pro mě jako pro vůdce velmi složité (zdravotní problémy), ale Waris si s tím poradila krásně! Zkoušky došla v I. ceně a tím pádem mi dovolte představit Annie z Kyjovic VŠESTRANNOU FENU!

Od listopadu si Warís užívá dny plné honů na kterých ukazuje své kvality. No abychom tento rok nějak pěkně ukončili, přihlásil jsme Waris na dvě výstavy, které se konaly v prosinci. Jako první proběhla dne 2.12.2018 Mezinárodní výstava CACIB Prague Expo Dog – Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, CACIB, BOS!!

Druhá výstava proběhla dne 8.12.2018 Nitra 2018 – Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, CACIB, BOB!! Tyto akce jsou pro letošní rok úplně poslední a teď se budeme společně věnovat lovům na drobnou, a pomalu budeme hledat vhodného otce vrhu B, který je v plánu na jaře 2019.

Začátek roku pro nás nemohl začít lépe. Dne 12.1.2019 se Warís zúčastnila Hanácké výstavy, která proběhla v Brně. Warís se opět dařilo! Výsledek : Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BOB !! Warís se také zúčastnila odpoledních soutěží, kde získala ve VELKÉ NÁRODNÍ CENĚ 1. MÍSTO!! Touto výstavou Warís plní všechny podmínky k udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY!

Warís si opět odskočila z pole rovnou na výstavní molo a to k našim sousedům Slovákům. Mezinárodná výstava Nitra 26.1.2019 Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, CACIB, BOB! Touto výstavou se Warís stala SLOVENSKÝM ŠAMPIONÉM KRÁSY !!

Dne 2.-3.2.2019 se Warís zúčastnila Mezinárodní výstavy DUOCACIB BRNO 2019. Na této výstavě se potkala i s našimi odchovankami z vrhu A (více v aktualitách), kterým se vedlo báječně. Nicméně se Warís před dětma ukázala v tom nejlepší světle a jen podtrhla to, že je to to fouska s velkým F. V sobotu bylo hodnocení následovné: Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, CACIB, BOB !! Jelikož Warís dostala titul BOB, tak jsem počkal do závěrečných soutěží. Nejprve jsme nastoupili do Velké národní ceny, kde jsme byli následně vybrání do užšího výběru. Už toto byl opravdu veliký úspěch, ale nikdy by mě nenapadlo, že bychom se někdy umístili až na vrcholu na mezinárodní výstavě. Annie z Kyjovic se ve Velké národní ceně umístila na 1.místě!! Dále jsme také nastoupili do FCI VII. Skupiny kde se Warís umístila na krásném 4. místě!! V neděli bylo hodnocení následovné: Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, Res. CACIB ! Touto výstavou se Warís loučí s výstavním kruhem a bude se opět věnovat mateřským povinnostem

Warís se dne 28.4.2019 narodil vrh B. Porod proběhl bez jakýchkoli komplikací a v podstatě i celá ,,mateřská dovolená“. Po odjezdu štěňátek jsem začal opět Warís připravovat na nějaké ty zkoušky.

Dne 24. - 25.8.2019 se Warís zúčastnila všestranných zkoušek, které se konaly na Opavě. Tyto zkoušky Warís dokončila v I. ceně s 492body a zároveň se stala vítězkou těchto zkoušek, čímž snad jen podtrhla všechny krásné výkony, které předvedla na různých typech zkoušek v minulosti.

Dne 16. 12. 2019 se nám dostalo velké pocty a to takové, že se Warris dostala na startovní listinu NOMINAČNÍ SOUTĚŽE NA MRK 2020!!! Pro neznalé: Memoriál Richarda Knolla (MRK) je nejvyšší národní soutěž všestranných ohařů. Aby se pes či fena mohl tohoto nejvyššího národního memoriálu zúčastnit, musí projít nominační soutěží na MRK, která se koná každý rok. Na nominační soutěž na MRK se pes či fena dostane jen tehdy, když absolvuje všestranné zkoušky ohařů s co nejvyšším počtem bodů (v daném roce). Následně je na každém vůdci aby psa či fenu přihlásil na nominační soutěž. Na základě všech přihlášených jedinců se vybere nejlepších 36 psů z celé ČR, kteří se této soutěže mohou zúčastni. Warris startuje z 11. pozice a to znamená, že její výsledek ze všestranných zkoušek v roce 2019 byl 11. nejlepší z celé ČR.

Annie z Kyjovic ( Warís ) je jediná fena v ČR a snad za celou historii plemene , která se může pyšnit tituly ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY a ČESKÝ ŠAMPION PRÁCE (lovecký výkon) !! Dále se také může chlubit SLOVENSKÝM ŠAMPIONEM KRÁSY a ŚAMPION ČMKU!!


Ověřit CSS!

Copyright
CHS od Pálavských vršků
Hevlín 125, 671 69 Hevlín