CHS od Palavských vršků. Hevlín 125, 671 69 Hevlín.

Výpis aktualit

14.5.2020

Vrh ,,C" na cestě !!

Dne 20.4.2020 byla naše chovná fena Annie z Kyjovic nakryta psem Geronem z Lojzova dolu.
Štěňátka se narodila 18.6.2020!!
1.-2.2.2020

Mezinárodní výstava Duo CACIB Brno 2020

Dne 1.-2.2.2020 se Braca od Pálavských vršků zúčastnila mezinárodní výstavy Duo Cacib Brno 2020. Tato výstava byla pro Bracu premiérou, ale jak se zdá skvěle si jí užila. Navíc se tam po oba dny potkala se svým polo-bratrem Artemem od Pálavských vršků, který si vedl skvěle ! Hodnocení naší Braci bylo následující:
Dne 1.2. - Braca od Pálavských vršků - Výborná 1, CAJC, BOJ!
Dne 2.2.- Braca od Pálavských vršků - Výborná 1, CAJC, BOJ, BOB !!!


Hodnocení Artema:
Dne 1.2. - Artem od Pálavských vršků - Výborná 1, CAC, CACIB, BOS !!
Dne 2.2. - Artem od Pálavských vršků - Výborná 1, CAC, CACIB, BOS !!

16.12.2019

Nominační soutěž na MRK 2020

Dne 16.12.2019 se nám dostalo velké pocty a to takové, že se Warris dostala na startovní listinu NOMINAČNÍ SOUTĚŽE NA MRK 2020!!!
24- 25.8.2019

Všestranné zkoušky

Mateřská končí, aneb Warís opět na pracovní poli (a to ve velkém stylu!!) Dne 24. - 25. 8. jsme jeli na pracovní výlet do Opavy, a to rovnou na všestranné zkoušky. Warís tyto zkoušky došla na výbornou. Výsledek: Annie z Kyjovic – I. cena 492b. Vítěz zkoušek !! Nikdy by mě snad ani ve snu nenapadlo, že by se takový výsledek mohl někdy zadařit. Tím to výsledkem jen Warís podtrhla všechny super pracovní úspěchy, kterých dosáhla v minulosti!! Všem kamarádům děkujeme za podporu a za to že nám drží palce!

Vrh B je na světě!!

Dne 28.4.2019 přišel na svět vrh B. V případě zájmu o štěňátko z naší chovatelské stanice nás nevahájte kontaktovat. Všechna štěňátka jsou zadaná ! Více informací v sekci štěňata -> vrh B
26.3.2019

ŠAMPION ČMKU

Dne 26.3.2019 byl Warís udělen titul ŠAMPION ČMKU!
3.2.2019

Mezinárodní výstava psů Brno DuoCACIB 2019

Naše Áčka vystrkují pomalu drápky, aneb někdo končí a někdo začíná. Dne 2. – 3.2.2019 se v Brně konala Mezinárodní výstava Duo CACIB. Na této výstavě měly premiéru děti z vrhu „A“ samozřejmě za doprovodu své maminky Warís, která se poprvé a naposledy proběhla s dětmi ve výstavním kruhu. Po oba dny jsem přihlásil Artema i Arielle do třídy otevřené a Warís do třídy pracovní. Dne 2.2. Artem od Pálavských vršků - Výborná 2, Res.CAC .
Arielle od Pálavských vršků – Výborná 2, Res. CAC.
Byl jsem velmi šťastný, že se děckám tak zadařilo, ale opravdoví fičák teprve přišel!
Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, CACIB, BOB!! Jelikož Warís dostala titul BOB, tak jsem počkal do závěrečných soutěží. Nejprve jsme nastoupili do VELKÉ NÁRODNÍ CENY, kde jsme byli následně vybrání do užšího výběru. Už toto byl opravdu veliký úspěch, ale nikdy by mě nenapadlo, že bychom se někdy umístili až na vrcholu na mezinárodní výstavě. Annie z Kyjovic se ve Velké národní ceně umístila na 1.místě!! Dále jsme také nastoupili do FCI VII. Skupiny kde se Warís umístila na krásném 4. místě!!
Dne 3.2 bylo hodnocení naších odchovánků následovné:
Artem od Pálavských vršků – Výborná 1, CAC,CACIB, BOS!!! Asi se někdo pořádně díval na maminku :-)
Arielle od Pálavských vršků – Velmi dobrá 1, asi nedávala opět pozor :-D
Annie z Kyjovic – Výborná 1, CAC, Res.CACIB! Jak je již psáno v nadpisu ,, někdo začíná, někdo končí“ touto výstavou se Warís loučí s výstavním kruhem a bude se opět věnovat mateřským povinnostem. Majitelům našich Áček děkuju za prezentaci a přeji vám hlavně mnoho sil a štěstí do další etapy vaší společné cesty!
26.1.2019

Mezinárodní výstava psů Nitra 2019

Dne 26.1.2019 si Waris opět odskočila z pole na výstavu, která se konala v Nitře, a vedla si opět skvěle. Annie z Kyjovic – V1, CAC, CACIB, BOB!! Touto výstavou Warís plní poslední podmínku a stává se SLOVENSKÝM ŠAMPIONEM KRÁSY!!
12.1.2019

ČESKÝ ŠAMPION

Dne 12.1.2019 byl Warís udělen titul ČESKÝ ŠAMPION
12.1.2019

Hanácká národní výstava Brno 2019

Dne 12.1.2019 si Warís udělala výlet na Hanáckou výstavu, která se konala v Brně. Annie z Kyjovic – V1, CAC, NV, BOB!! Dále také zabojovala i v závěrečných soutěžích a ve VELKÉ NÁRODNÍ CENĚ získala 1. místo!
8.12.2018

Mezinárodní výstava psů Nitra 2018

Dne 8.12.2018 si Waris odskočila z pole na výstavu, která se konala v Nitře, a vedla si opět skvěle. Annie z Kyjovic – V1, CAC, CACIB, BOB!! Za vystavení musím poděkovat mé kamarádce Lei, která tuto výstavu víceméně vymyslela, a také zde Waris krásně prezentovala. Moc díky!
2.12.2018

Mezinárodní výstava CACIB Prague Expo Dog

Dne 2.12.2018 jsme si udělali výlet za kamarády na mezinárodní výstavu do Prahy. Jeli jsme držet pěsti a tlapky našim kamarádkám, a to především Silvě s Bonny, která potřebovala urvat jeden titul CAC. Podařilo se a Bonny z Kyjovic se může pyšnit titulem ČESKÝ ŠAMPION! Moc gratulujeme. Waris si na této výstavě vedla také skvěle. Annie z Kyjovic - Výbroná 1, CAC, CACIB, BOS!!
20.-21.10.2018

VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY

Den D nastal ve dne 20.-21.10.2018 kdy jsme se zúčastnili VŠESTRANNÝCH ZKOUŠEK. Co dodat ke zkouškám? Snad jen to, že zkoušky to byly pěkné, občas divočina, občas stres, ale na konec vše dobře dopadlo. Waris byla výborně naladěna a bylo vidět, že jí to baví. Waris předvedla parádní výkon a já jsem na ní náležitě hrdý! S radostí Vám můžu představit VŠESTRANNOU FENU ANNIE Z KYJOVIC!! Ty to zkoušky došla také v I.ceně. Děkuji všem, kteří mě pomohli se cvičením, terény, dobrou radou, zvěří... Zkrátka všem, kteří se na tom to úspěchu nějak přičinili. Díky!!
28.-29.9.2018

Speciální výstava KCHČF Konopiště + SVĚTOVÝ POHÁR ČESKÝCH FOUSKŮ

Dne 28.9.2018 jsme si udělali výlet na Konopiště, kde jsme se zúčastnili klubové výstavy a dále SVĚTOVÉHO POHÁRU, který se šel ve dnech 29.-30.9.2018. Na výstavě se vedlo opět skvěle! Ve třídě otevřené si Waris vyběhla Výborná 2, res.CAC. Následující den jsme nastoupili na světový pohár, kde se také dařilo :-) Waris světový pohár došla v I.ceně a celkově na krásném 7 místě. Tahle soutěž byla pro nás velmi těžká, protože Waris nebyla ve své kůži už od pátku, což se následně potvrdilo na veterině hned v pondělí. Soutěž byla zajímavá. Nejvíce se mi líbila disciplína, slídění za živou kachnou, kde Waris předvedla špičkovou práci, i když jí nebylo zrovna nejlépe. Páni rozhodčí byli z její práce překvapeni. Její práce byla z hodnocena jednou větou, a to : VELMI RYCHLÁ PRÁCE, ZA ČTYŘI. Já osobně jsem byl překvapený jak si s tím Waris poradila. Zkrátka byly to dny plné radosti, překvapení a hlavně dny plné přátel a dobré nálady !
28.-29.7.2018

Jihomoravský pohár LZ + SVP 2018

Dne 28.-29.7.2018 proběhl Jihomoravský pohár (LZ + SVP) Na tyhle zkoušky jsme bohužel nastoupili až v neděli (pracovní povinnosti) a celkem dost se nám dařilo. Waris tyto zkoušky dokončila se samými 4 v I. ceně s počtem 100b. Doufejme, že nám to takhle půjde i nadále.
23.6.2018

Intercanis Brno 2018

Dne 23.6.2018 jsme jeli opět na výlet. Intercanis Brno 2018 Annie z Kyjovic V1, CACIB, BOS
16.6.2018

Klubová výstava KCHČF Náměšť na Hané 2018

Dne 16.6.2018 jsem se jel s Waris kouknout na KLUBOVOU VÝSTAVU ČESKÝCH FOUSKŮ do Náměště na Hané. Výstava byla, jak jinak, nachystaná výborně a za mě musím říct, že tohle je nejhezčí výstava na kterou se rád vracím. Waris jsem přihlásil do třídy otevřené a tam si vedla více než dobře. Z kruhu si odnesla krásný posudek, dále Výborná 1 a také dostala titul CAC. Tím pádem bylo jasné, že musíme nastoupit i do závěrečného kruhu, kde nastoupí nejlepší psi/feny výstavy. No a ku podivu se opět dařilo, Waris dostala titul BOB a tím pádem se stala i KLUBOVÝM VÍTĚZEM 2018 výstavy v Náměšti na Hané!! Annie z Kyjovic : V1, CAC, BOB, Klubový vítěz 2018!!! Všem zúčastněným moc GRATULUJEME!!! Dále bych chtěl poděkovat všem kamarádům a známým za výbornou společnost!
6.5.2018

Moravské derby - ZV

Dne 6.5.2018 jsem se jel "podívat" na Moravské derby – Zkoušky vloh (CACT, res.CACT). Na ty to zkoušky jsem se jel zprvu jenom podívat, ale shodou náhod se ze mě stal vůdce. Začalo to tím, že ke mně dojela kamarádka se svými fousandami potrénovat pole, vystavení a hlavně klidy na srstnaté. Po příjezdu v podvečerních hodinách jsme šli Laru proběhnout na pole, a jelikož bylo už opravdu pozdě, tak na proběhnutí Arletky už nebylo moc času. Možná i proto mě majitelka oslovila, jestli bych jí nechtěl vzít na MORAVSKÉM DERBY, že se přinejhorším maximálně vyvenčí. Ze začátku jsem si myslel, že to je takový menší špás, ale jak se zdálo tak nebyl. Ráno jsem nafasoval papíry, peníze a psa a jelo se. Po příjezdu na zkoušky jsem se ptal, jestli je vůbec místo, a ano, jedno se pro mě opravdu našlo. Po přihlášení psa jsem věděl jedno - buď to bude šupa, nebo katastrofa, ale šel jsem si ten den užít s kamarády na plno. Jelikož jsem se přihlásil jako poslední, zbyl na mě los s číslem 9, a aby tomu nebylo málo, tak přesně s losem číslo 9 jsem vedl i minulí týden naší "studentku" gordonsetru, která si vedla výtečně! Po zahájení zkoušek jsme se rozjeli do terénu a od představení vůdců a pejsků to byl víceméně rachot! První z naší skupiny jsem šel já s Arletkou. Od vypuštění pejska to byla bomba. Arlet vystavila srnce i zajíčka, ale pernatou ne a ne najít. No a než jsem se pokochal jejím hledáním, tak už byl konec a šel jsem si poslechnout verdikt. Bylo to se samými čtyřkami, akorát tedy bez pernaté. Mě to nevadilo protože jsem se domluvil, že půjdeme na vypuštěnou. Po odzkoušení všech pejsků nám páni rozhodčí pustili do terénu bažantíka a šlo se na věc. Zprvu jsem si myslel, že Arlet jde vraždit, ale omyl! Krásně si vběhla pod vítr a hle, fena stojí a vystavuje! Poté ho krásně dopracovala a bylo dobojováno! Jelikož Moravské derby je soutěž, tak všichni jedinci s plným počtem bodů nastoupí na rozběh, kde se hodnotí nejhezčí hledání. Pes, který předvede nejhezčí hledání v poli vyhrává absolutního vítěze zkoušek. S plným počtem bodů došlo do konce šest psů. Na závěrečný rozběh se udělaly dvě skupiny po třech. První skupinu tvořili dva němečtí krátkosrstí ohaři a jeden český fousek. Druhou skupiny tvořili dva maďarští ohaři a jeden pointer. V první skupině to vyhrál český fousek (ARLETKA) a v druhé skupině pointer. Už teď jsem měl s Arletky velikou radost. Nastal rozběh o absolutního vítěze. Rozestoupili jsme se po poli nastal povel od rozhodčích vypustit psy a šlo se! Arletka opět hodila tempo a rozjela to jako by ještě nebyla venku. Pointer to taky pěkně rozběhl, ale bohužel ho dostalo horko a ukrutná žízeň. Pes přestal pracovat a už hledal maximálně stín. Nedivím se, bylo opravdu vedro a věřím tomu, že kdyby byl napitý a odpočatý, tak jeho práce vypadá úplně jinak. Tím pádem se absolutní vítězkou Moravského derby 2018 stala fena českého fouska Arleta Gothywen, která prokázala ne jenom chuť pracovat, ale i výbornou povahu a silné nervy, že tak krásně šla pod vůdcem se kterým byla vlastně poprvé venku a znala ho sotva pár hodin. Ještě jednou gratulujeme všem, kteří se zúčastnili těchto zkoušek. Pro mě to byl krásně strávený den a také jsem se opět něco přiučil. Také moc děkuji majitelce za důvěru!
28.4.2018

ZV Těšany

Dne 28.4.2018 jsem se zúčastnil s naší "studentkou" Deinou jarních zkoušek. Jelikož to je fenečka starší, a měla hrozně moc zlozvyků, tak nám trvalo nějaký ten pátek než jsme si ujasnili kdo že to vůbec bude poslouchat. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a Deina si na zkouškách vyběhla krásných 225 bodů, a dokonce byla na celkovém 2. místě!!
21.4.2018

ZV KCHHMO se zadáním titulu CACT, res.CACT

Dne 21.4.2018, v krásný sluneční horký den, jsme se zúčastnily ZV KCHHMO se zadáním titulu CACT, res.CACT v Henčlově. Na tyto zkoušky jsem přihlásil naší "studentku" NKO - Flér a jako doprovod jsem vzal i svojí Waris. Obě feny si vedly skvěle! Annie z Kyjovic (Waris) - skončila na 2. místě s 225 body - CACT Flér Hastrmánek - skončila na 3. místě s 225 body - CACT
7.4.2018

Národní výstava Ostrava

Opět se něco dělo!
Annie z Kyjovic (Waris) V1, CAC, Národní vítěz, BOB! No a aby tomu nebylo málo, tak si Waris vyběhla krásné 2. místo ve VELKÉ NÁRODNÍ CENĚ!!
3.3.2018

POHÁR ZA NEJLEPŠÍHO VŮDCE ČESKÉHO FOUSKA

Dne 3.3.2018 jsme opět slavili menší úspěch!
Na spádové schůzi Jihomoravské pobočky KCHČF jsem byl vyhlášený za NEJLEPŠÍHO VŮDCE ČESKÉHO FOUSKA za rok 2017. Co k tomuto úspěchu dodat? Snad jen to, že děkuji všem majitelům, kteří se na mě obrátili s prosbou o výcvik. Samozřejmě také moc děkuji všem kamarádům "FOUSKAŘŮM" za podporu a případnou radu.
3-4.2.2018

DuoCACIB Brno 2018

Waris si po oba dva dny vedla více než skvěle! Dne 3.2 si vyběhla v pracovní třídě Výborná 1 a titul CAC. Dne 4.2 se dařilo ještě lépe. Waris dostala od pana rozhodčího Výborná 1, titul CAC a také obdržela titul Res.CACIB!!

Ověřit CSS!

Copyright
CHS od Pálavských vršků
Hevlín 125, 671 69 Hevlín